fbpx

Pırlanta ve türevleri benim hararetle bağlı olduğum işim ve aşkım.


Tek yaptığım iş veya iş tecrübelerim pırlanta ile sınırlı olmamasına rağmen, bazen kendimi de şaşırtacak derecede 12 senedir, çok sevdiğim işim.


Wienerwald piliç çevirme zinciri, Wal Mart (dünyanın en büyük perakendecisi) bölgesel satın alma organizatörü, çeşitli gıda yatırım zincirlerinin organizasyonu gibi farklı iş kollarında da olsam dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına geri geliyorum.

Dünyadaki tek üretici olan Karborit in Türkiye temsilcisi, dünyada iki Berraklığı iyileştirilmiş pırlanta üreticisini bir tanesini Türkiye temsilcisi ve RAPAPORT (RAPNET Pırlanta Borsası) teyid edilmiş Türkiye’deki 45 üyesinden biriyim.
Sertifikalı, sertifikasız bütçenize uygun taş ve montür için benimle temasa geçebilirsiniz.

Aynı zamanda (fırsat buldukça) pırlanta alternatifleri, türevleri üstüne eğitim veriyorum.
IKO (İstanbul Kuyumcular Odası) ve HRD Pırlanta Eğitimi sertifikasına sahibim.

İstanbul Kapalıçarşı

Mithat Oğuz

Daha okul sıralarında iken yaz tatillerinin uzun sürmesi sebebi ile ailemin verdigi bir karar neticesinde tanistim kuyumculuk mesleğine.
Babamin bir dostunun Beşiktaş’takı mağazasında,
Eti senin kemiği benim demesiyle…kuyumculuğa merhaba dedim.
32 yıllık kuyumculuk hikayemde kendi mağazamın sahibi olarak devam ederken 2000’li yılların başında Kaan bey ile tanışmam benim için ikinci bir dönüm noktası oldu.
Ve 18 yıldır mozanit merkez ofisinde Kaan beyle beraber keyifle ve severek Karborit taşını satıyorum.
Yapmaya devam ettiğim mesleğimden başka hiç bir meslek düşünmedim.

İstanbul Kapalıçarşı

Cem Oğuz

Trakya Üniversitesi makine bölümünde okuyan genç ve toy bir ögrenciyken karar verdim kuyum sektorune atılmaya. 20 yıl öncesine dayanan bu hikayeye abimin yaninda çıraklık yaparak adım attım.
Ardından kurumsal markalar da yöneticiliğe kadar ilerledi.
2011 yılında artık kendi mağazamı açmam gerektigine karar verdim ve Beşiktaş Çarşı’da mütevazi bir mağaza ile bu hayalimi de gerçekleştirdikten sonra Kaan Bilbay’ın desteği ile Karborit Beşiktas Satis Noktası olarak Karborit ailesinin bir parcasi haline geldim.

İstanbul Bağdat Caddesi

İlknur Gündoğdu

Çağlar boyu kuyum ustalari daha fazla isilti ve parlakligin pesinden kostular … işte benim de bu isilti dolu dünyaya girişim yıllar sonra Kaan bey ile tekrar karsilastigimda başladı.

Üniversite yıllarımda başladığım meslek hayatım farkli sektörlerden global firmalarin satış sorumlusu, pazarlama uzmanı gibi ünvanlar ile devam etti.
Tecrubesi ve başarısı taşlarından daha parlak olan Karborit ailesinin bir parçası olmak gurur verici..

İstanbul Bebek

Kağan Bilbay

Ben Bebek te çoğunlukla bulunuyorum. 

İstanbul Nişantaşı

Ezgi Taşın

 

İzmir

Aslı Denker Egemen

Dokuz eylül üniversitesi iktisat mezunuyum. Okurken kendimi bir anda iş hayatında buldum. Uzun yıllar kendi kurduğum şirketimde çeşitli organizasyonlara imza attım. Mücevhere ve taşlara olan ilgim çocukluktan gelmiş olsa da , yapmış olduğum bu iş beni takı ve değerli taşlara daha da yakınlaştırdı.

Gerçekleştirdiğim bir organizasyonda tanıştığım Kaan bey ile bu güzel birlikteliğe İzmir de başlamış oldum. Beni bu sektörde Harika mücevherler ve özellikle eşsiz mozanitle tanışırdıkları için kendilerine teşekkür ederim. Karborit’e bu kadar yakın olunca sayelerinde hayallerim de gerçekleşmiş oldu.

Ankara

Didem Berkman

Fransız dili ve edebiyatını bitirdikten sonra kısa süre tercümanlık yaptım ve bu mesleği çok sevmedim , hayalimde hep ihtisamin ve piriltinin olduğu bir yöne gitme isteği vardı ki bu sırada Kaan Bey ve Karborit ile yollarımız kesişti.
Müşteri olarak uğradığımda inanılmaz şaşırmıştım.


Zor gelen bir yol, bir sürü evrak, bir sürü “acabalar ?” …
Aslında arkanızda tecrübeli ve kuvvetli bir ekip olunca çok kolaymış.
Işıltılar içinde sevdiğim ve mutlu olduğım bir takım ve iş içinde buldum kendimi.

Bursa

Rana Yonca

Uludağ Üniversitesi İşletme mezunuyum ama hiçbir zaman okulumla ilgili bir mesleğe atılmayacağımı biliyordum, tasarım ve yaratıcılık herzaman ilgi alanımdı.
Bu sebepten okurken bir taraftan da moda tasarim,takı tasarım gibi kurslara katıldım. İş hayatına kendimize ait öğrenci yurtlarının işletmesinde başladım, ama istedigimin bu olmadığını bilip bir süre ara verdim, sonrasında tesadüf eseri yapay çiçek, gelin çiçeği, düğün çiçekleri işinde buldum kendimi, bu bana keyif veren bir işti ama birşeyler daha olmalıydı, ve yine tesadüf eseri Karborit tanışıp Kaan Bey’e ulaştım, aileye sonradan katılan biri olarak mutlu,heyecanlı ve hevesliyim…

Karborit

 

 

 

 

 

 

 

Hakkımızda
İletişim
Ofislerimiz
1
Karborit Yardım Hattı
Merhaba 👋
Hangi ofisimizle size yardımcı olmamızı istersiniz?